اگر خودتان گوشی آندرویدی ندارید حتما بر روی گوشی آندرویدی دوستان و آشنایان خود دیده اید که سیستم عامل آندروید به صورت پیش فرض دارای 3 سبک قفل گوشی است که یکی از این سبک ها به Pattern یا قفل ترسیمی معروف است . در این نوع قفل شما  باید الگویی که مایلید در تنظیمات برای آنلاک گوشی تعریف نمایید . این الگو بدین صورت است که شما باید نقطه های سفید را با کشیدن دست بر روی آن به هم متصل نمایید . در تنظیمات شما باید آن الگو را تعیین نمایید و وقتی می خواهید در حالت قفل بودن گوشی آنرا آنلاک کنید , باید همان الگویی که در تنظیمات برای کشیدن دست تعیین کرده بودید پیدا کنید .

برای ظاهر شدن صفحه قفل گشا کافیست یکبار کلید منو را  فشار دهید . برای خاموش شدن صفحه هم یک بار کلید منو را فشار دهید تا در مصرف باطری صرفه جویی شود .
این نرم افزار می تواند با توجه به اولیت شخص به راحتی تنظیم شود .شما می توانید تعداد زیادی بکگراند را برای این نرم افزار بصورت رایگان دانلود کنید و همچنین شما قادر خواهید بود نرم افزار را به میل خود شخصی سازی کنید و زمان و تاریخ را قرار دهید یا رنگ نوشته هارا  تغییر دهید . نسخه های مختلفی از این نرم افزار در بیشتر سایت های ایرانی و خارجی وجود دارد که نسخه لایت و یا چند روزه از نرم افزار است که ممکن است تمام امکانات نرم افزار در اختیار شما قرار نگیرد و یا نرم افزار بعد از مدتی از کار بیفتد ! اما نسخه ای که هم اکنون توسط موبایل ها معرفی می شود  آخرین ورژن از نسخه کامل وکرک شده از این نرم افزار است که برای نصب احتیاج به ساین یا هک گوشی دارد . که اگر با این کلمات آشنا نیستید می توانید به  اینجا  و اینجا مراجعه نمایید .  این نسخه از نرم افزار قابلیت نصب بر روی تمامی گوشی های S60v3 و S60v5 و 3^ را داراست که می توانید آن را از ازدامه مطلب دانلود نمایید

نکته  مهم : قفل پیش فرض نرم افزار دقیقا حالتی است که در اسکرین شات بالا به نمایش در آمده است . 

   دانلود نرم افزار  ThinkChange MazeLock 2.10  با کرک سالم برای گوشی های سیمبین S60v3 و S60v5 و 3^ با حجم 500 کیلوبایت 

  پسورد فایل فشرده : www.mobileha.com